Služby hlídání dětí

Dětská skupina

je kvalitní služba určená pro rodiče nejmenších dětí s kvalifikovanou péčí o děti od jednoho roku do tří let věku (s překryvem do 31.8.), v kolektivu maximálně 12 dětí. Péče o děti v dětské skupině BOBEŠ vychází citlivě z principu Pesso Boyden konceptu (PB), který klade důraz na uspokojení základních vývojových potřeb dětí.

Našim cílem je poskytovat péči se zohledněním individuálních odchylek na principu přiměřeného a chápajícího přístupu. To znamená že chceme nabízet: bezpečné prostředí (zejména z hlediska emocionální jistoty a zázemí). Předvídatelnost prostředí (jasna struktura času i prostoru, opakující se aktivity, rituály). Přiměřenost přístupu (naladěni se na dítě, jeho potřeby a tempo). Přiměřenost podnětů a míry podpory (vhodná volba pomůcek a aktivit, zohledněni vývojových milníků). Základem práce naší pečující osoby v dětské skupině je láskyplná výchovná péče.

Dětská skupina je v provozu pět dní v týdnu (PO-PÁ), a to od 7,00 do 15,00 hod. Časový rozsah umístění dítěte si dohodne sám rodič s provozovatelem. Dětská skupina je určena pro cílovou skupinu rodičů z Bohumína, avšak v případě volné kapacity také dalším rodičům z okolí. Rodič dítěte musí mít prokazatelnou vazbu na trh práce. Upozorňujeme, že kapacita je omezená projektovými pravidly. Můžete se k nám přijít na prostory podívat. Další informace na detskaskupina@bobescentrum.cz nebo na tel.: + 420 604 344 402


mobil DS: 603 225 806, po – pá, 7,00 – 15,00 hod.

Odkaz na rozhovor v TIKu – kabelové televizi

Miniškolka

Hrajeme si, cvičíme, tvoříme a zpíváme  s „tetou“.
Centrum rodiny Bobeš nabízí nepravidelné hlídání dětí, a to každé úterý a čtvrtek od 8,00 do 12,00 hod., popř. s přespáním do 14,00 hod. V období prázdnin je školička otevřená ve všechny pracovní dny.

Účast dítěte je nutné objednat v pondělí a ve středu do 11 hod. na tel. 604 388 853. Počet dětí v miniškolce je omezený.

V Miniškoličce se děti ve věku 0 až 6 let naučí komunikovat a spolupracovat s druhými dětmi v kolektívu, bez přítomnosti rodičů. Během pobytu se „tety“ věnují dětem při různých činnostech – hrách, výtvarných a pohybových aktivitách. Maminkám tato doba nabízí možnost využít volný čas k vyřizování nákupů, záležitostí na úřadech anebo odpočinku.

Váš ostrůvek pohody a přátelství